Pre záhradníctvo

Mineralizovaná drevná štiepka je vyrábaná z drevín pochádzajúcich z regulovaného lesného hospodárstva, ktorá je dokonale obalená pojivom na báze minerálnych látok. Jedinečný spôsob výroby ako aj ideálna kombinácia surovín umožnili zmysluplne spojiť pozitívne vlastnosti dreva a minerálnych látok. Výsledkom je čisto prírodný a ekologický produkt s výbornými mechanickými a stavebno-fyzikálnymi vlastnosťami, pričom sa vyznačuje vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. Pridaním farebných pigmentov na minerálnej báze sa dosiahne rôznorodá farebnosť, ktorá je dlhodobo stabilná a nestráca na intenzite.

Mineralizovaná štiepka

Produkty CEMWOOD sa primárne uplatnili v segmentoch stavebníctva a záhradníctva. Použitie daného produktu je predurčené hlavne veľkosťou frakcie čiže veľkosťou samotnej mineralizovanej štiepky.

Veľkosť štiepky – frakcia 60 mm = Gala DEKO STIXX

Štiepka DEKO STIXX

Skamenelé drevo alebo minerálmi obalená štiepka je výsledkom niekoľkoročného výskumu na nemeckej univerzite. Svojimi vlastnosťami je veľmi efektne využiteľné v záhradách.

GaLa DEKO STIXX vďaka vytvoreniu kamenného obalu na drevnom jadre  získala z časti vlastnosti kameňa a tým sa stala jedinečným materiálom z rozsiahlym využitím.

Cenník     

  • 24,00 € za balenie s DPH
  • cena pre všetky farby
  • balenie 50 litrov

Porovnanie

Často sa GaLa DEKO STIXX porovnáva s mulčovacou kôrou aj napriek tomu, že ide vlastnosťami o absolútne odlišný materiál! Pre potvrdenie sme pre Vás pripravili nasledujúcu tabuľu:

 Mulčovacia kôraMineralizovaná drevná štiepka
Potrebná hrúbka8 – 10 cm5 cm
Nutnosť použitia geotextílii a iných fóliíÁnoNie
Nutnosť dopĺňaniaÁnoNie
Životnosť1 rok10 rokov
Odolnosť voči poveternostným podmienkam (hniloba, pleseň)NieÁno
Strata farebnostiÁnoNie
Okysličovanie pôdyÁnoNie